СИТЕ ЌЕ ВИ БАРААТ РЕЦЕПТ: Меки кифлички без јајца и млеко, со прелив од путер!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ви подготвивме рецепт за највкусните кифлички кои се подготвуваат без млеко и јајца, а се меки како памук!

Идеални се и за посни денови, само во тој случај путерот треба да го замените со маргарин.

Состојки:

  • 1 кг меко брашно тип 400,
  • 500 мл вода,
  • 1 коцка (50 гр.) свеж квасец,
  • 3 полни лажици шеќер,
  • 1 лажица сол,
  • 100 мл масло.

За премачкување:

  • мајонез (посен или обичен)
  • сусам за посипување.
- Advertisement -

За прелив:

  • 250 гр путер или маргарин

Подготовка:

Во 500 милилитри топла вода растворете коцка квасец со 1 лажица шеќер. Во садот истурете го просеаното брашно, додадете 2 лажици шеќер, 1 лажица сол, вода со квасец и 100 милилитри масло.

Се замесува лесно, со додавање уште малку брашно, тестото да биде мазно, меко и да не се лепи. Се се прави веднаш, не се остава да нарасне ниту квасец ниту тесто.

Во зависност од големината на кифличките кои ги сакате, тестото поделете го на поголеми или помали топчиња. Расукајте со сукало во форма на елипса, нанесете го филот по избор (сирење, шунка или посен џем, мармалад, ореви…) и со раце лесно завиткајте ја кифличката како ролат.

Плехот лесно намачкајте го со маргарин и наредете ги кифличките на растојание од најмалку 2 цм, бидејќи при печењето многу растат. Оставете да нараснат околу 2 часа на топло место, а потоа нараснатите кифлички премачкајте ги со мајонез и посипете ги со сусам.

Загрејте ја рерната на 220 степени и печете ги додека убаво не поруменат. Внимавајте да не се препечат.

Се топи маргаринот или путерот и се загрева во тавче со капак (треба да биде врел).

Испечените топли кифлички веднаш прелијте ги со врелиот растопен маргарин, по две лажици за секоја ролна и оставете да се изладат.

Уживајте во вкусот!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!