Сирење по шопски – Неодоливо вкусно сирење печено во фурна

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој рецепт е познат надалеку, а се приготвува многу лесно. Одличен избор за брза и вкусна вечера за целото семејство. Можат да го приготват дури и почетниците во кујна.

Подгответе сирење на шопски начин во неколку чекори.

Состојки:

  • 400 г сирење
  • 2 домати
  • 2 јајца
  • 2 големи лажици масло
  • 1 гранче магдонос
  • 2 лути пиперки
  • сол

Подготовка:

Сирењето се сече на парчиња (филии) и се реди едно врз друго, во претходно намаслени земјени садови.

- Advertisement -

Доматите се лупат, се сечат на кругови и се редат врз сирењето.

Вака наредедени, земјените садови се ставаат да се печат во претходно загреана фурна, на 200 степени целзиусови околу 10 минути.

Потоа се вадат од фурна и врз секој земјен сад, се крши по едно јајце и се додава одозгора цело (нематено).

Се враќаат во фурна и се печат уште неколку минути, додека јајцето убаво се испече.

На крај, кога ќе се потпечат, се вадат од фурна и се посипуваат со ситно сечкан свеж магдонос . Како прилог се става по едно луто пиперче во секоја порција.

Се сервираат додека се топли.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!