Селски рецепт директно од фурна: ЈАГНЕШКА ДРОБ САРМА со мирудии и ориз!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој рецепт ќе го собере семејството на куп. Неверојатно вкусно јадење кое се подготвувало уште од дамнина. Подгответе јагнешка дроб сарма на селски начин, по рецепт од нашите предци.

Во продолжение погледнете го рецептот и уживајте во вкусот.

Состојки:

  • 1кг. јагнешки комплет (јагнешко белодробно крило, црн дроб и срце)
  • 2 чаени чаши ориз
  • 6 чаени чаши буљон за супа
  • 1 лажица нане
  • сол
  • 50 мл. масло
  • 3 јајца
  • 120 мл. млеко
  • 2 лажици. брашно
  • 1 главица кромид

Начин на подготовка:

Јагнешкиот комплет (1 кг), кое содржи јагнешко белодробно крило, црн дроб и срце, се вари додека не се подготви. Чорбата од готвењето се зачувува и потоа се филтрира.

- Advertisement -

Готвењето на јагнешко месо трае околу еден час додека деловите не станат целосно меки. Потоа оставете малку да се излади и исечете ги на коцки.

Кромидот (1 глава) се сецка ситно и се запржува со масло, додека не омекне. Потоа се додава оризот и се пржи додека не стане прозрачен. Се меша со ситно сецкаото јагнешко месо и се зачинува со сол и нане (1 лажица).

Истурете во тава и додадете ја супата. Печете на силен оган во рерна, околу еден час или додека оризот ја впие течноста. Потоа истурете мешавина од изматено млеко (120 мл.), брашно (2 лажици) и јајца (3 парчиња), и вратете ги во рерна уште 15 минути.

Сармата од јагнешко може да се сервира топла или ладна.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!