СЕЛСКИ ЛОНЕЦ ОД ЕВТИНИ СОСТОЈКИ: Сè измешајте во поголемо тенџере и со кратко готвење имате вкусен ручек!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Селскиот лонец е едноставен рецепт со евтини состојки.

Направете вистински домашен ручек со евтини состојки. Тоа е селско тенџере направено од колбаси и зеленчук. Наликува на чорба и потребно е помалку време за подготовка. Во тенџере динстајте ги колбасите и зеленчукот околу половина час и потоа послужете. Понекогаш наједноставните рецепти се највкусни, а и оваа селска манџа е токму таква. Ако сакате, додадете кнедли.

Состојки:

  • 800 гр колбас
  • 4 компири
  • 2 чешниња лук
  • 1 пиперка
  • 1 страк праз
  • 300 мл сос од домати
  • 500 мл вода
  • 20 мл маслиново масло
  • 1/2 лажичка сушен босилек
  • 1/2 лажичка оригано

Подготовка:

Колбасот се сече на прстени и се пржи на малку маслиново масло. Додадете сецкан праз, лук и пиперка во него. Додадете сол по вкус. Се пржете околу 3 минути на умерен оган, па додадете ги исечканите компири и 250 мл топла вода.

- Advertisement -

Покријте го садот и варете 15 минути на умерен оган. Додадете сос од домати и уште 250 мл топла вода. Зачинете со бибер, посипете босилек и оригано. Гответе уште 10 минути на тивок оган, а потоа посипете со магдонос.

И веќе имате готов вкусен ручек за целото семејство. Доколку сакате по желба можете да додадете и кнедли во ова превкусно јадење. Послужете и уживајте.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!