Селски козињак како на баба: Многу мек со крцкава кора!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Која е тајната на вкусниот козињак  – оној го правеа нашите баби. Веднаш ви кажуваме – квалитетните домашни производи и фактот дека нашите баби не штедеа на ништо.

Денес ви предлагаме да го замесиме заедно овој селски козињак како и во старите денови! Еве како се прави селскиот козињак на баба.

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 1/2 коцка свеж квасец (20 g)
  • 4 јајца (оставете 1 жолчка на страна)
  • 150 мл свежо млеко
  • 120 гр шеќер и уште малку да се посипе
  • 2 ванили
  • кора од еден лимон
  • 60 гр путер
  • прстофат сол
  • мармалад од шипка

Подготовка:

Активирајте го квасецот во топлото млеко со шеќер 1 лажиче и 2 лажици брашно и оставете да нарасне. Ставете го брашното во сад, додадете малку сол, направете дупче на средината и истурете ги изматените јајца со шеќер, стопен путер – не  врел, кората од лимон, ванила и пенест квасец.

- Advertisement -

Месете меко тесто, и во зависност од големината на јајцата можете да додадете малку повеќе брашно или малку топло млеко, доколку е потребно. Расукајте го тестото и оставете го да нарасне на топло најмалку еден час и половина.

Месете го тестото на набрашнета површина и поделете го на 3 топчиња, од кои секоја се расукува во кора дебела околу 5 мм, се мачкаат со мармалад, и се ролаат. И кога сите три се подготвени, направете плетенка, ставете во плех во кој претходно сте ставиле хартија за печење и оставете повторно на топло, завиткано во фолија на околу еден час.

Откако повторно ќе нарасне, намачкајте го козињакот со жолчка (може да ја измешате со малку свежо млеко и масло), посипете со гранулиран шеќер и печете во загреана рерна. На почетокот – 10 минути на 50 степени, а потоа околу 40 минути на 180 степени. За време на печењето, покријте го со фолија, само малку одозгора за да не изгори.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!