Селска вечера за одлично здравје: Печена палента со сирење и јогурт!

Вреди да се проба:

ПИПЕРКИ СО ЛУК: Зимница што треба да ја има секоја куќа!

Киселите салати се еден од најдобрите оксиданти, затоа не заборавајте да чувате пиперки во лук, извор на сите витамини. Состојки: 5 кг црвен пипер 2...

Вкусна и брза СЛАДОЛЕД ТОРТА: Идеална за освежување во летните горештини!

Ќе се изненадите од овој лесен вкус во кој се ужива. Состојки: 500 мл слатка павлака 500 мл кисела павлака 150 г шеќер 160 г...

Ова се највкусните брзи сендвичи: Појадок или вечера за само 10 минути!

Многу вкусни лепчиња, кои се приготвуваат за многу кратко време. Состојки: 150 г рендан кашкавал 150 г шунка сечена на коцки 2 тријаголници топено сирење...

Вкусно и ефтино јадење на многу едноставен начин – Печено ПИЛЕШКО ВО СОС!

Ова е едно убаво и вкусно јадење, кое се приготвува едноставно, од многу малку состојки, а се добива врвен специјалитет. Состојки: 1 кг пилешко месо...

Полентата, според некои верувања, за прв пат ја јаделе селани во северна Италија, а ја подготвувале од бела или жолта пченка. Но доста долго време, палентата е омилено јадење и во нашите простори.

Состојки:

  • 150 гр. палента
  • 200 гр. брашно
  • 300 гр. свежо сирење
  • 200 мл. јогурт
  • 100 мл. масло
  • 1 лажичка сол
  • 1 прашок за пециво

Подготовка:

Прво вклучете ја рерната да се загрее до 190 степени и започнете со подготовка на смесата.

Во сад измешајте ги добро маслото и јогуртот, па додадете палента, брашно, прашок за пециво и сол кои претходно сте ги измешале заедно. Добро промешајте додека не добиете соединета смеса без грутки, а потоа додадете рендано сирење.

- Advertisement -

Истурете ја смесата во подмачкан сад за печење и печете додека не порумени, а чепкалката да излегува чиста од тестото. На крајот, извадете и оставете да стои околу пет минути, а потоа исечете и послужете, пренесува Атма.

„Полентата е одлична за здравјето“!

Еве неколку причини зошто е здрав овој оброк:

Гризот од пченка е богат со витамини од групата Б, витамини К и Е, фосфор, магнезиум, цинк, калиум, бакар, селен и манган. Покрај тоа, содржи мал број на калории, па затоа е одличен избор ако внимавате на линијата.

Целата пченка е здрава како и секое жито, бидејќи е богата со растителни влакна и многу витамини, минерали и антиоксиданси – рече Оља Мартиниќ, диететичар и нутриционист во Советодавниот центар за исхрана Оља од Сплит.

Најважни во пченката се нерастворливите влакна, како што се хемицелулоза, целулоза и лигнин – додаде таа и нагласи дека палентата во комбинација со јогурт е особено добар оброк за нашето тело.

- Advertisement -

Последни рецепти

Сок од киви: Го подобрува видот, кожата, косата, и помага при губење на тежината!

Ова овошје има долга традиција, од лисјата се прави чај, додека од овошјето обично се прават сокови, сирупи, џемови, слатки, ракија, ликер, а потоа...

КРЕМАСТА ПАСТА СО ПИЛЕШКО: Идеален летен ручек подготвен за половина час!

Брзо и вкусно. Пилешко и тестенини - ветувачка комбинација. Состојки: 2 стека пилешки гради 300 гр шери домати 200 гр фета сирење 2 чешниња лук ...

Колач со лешници: Чоколадно лудило од десерт!

Мора да го пробате ова! Состојки за кора: 9 белки од јајца 200 гр шеќер 1 жолчка 1 лажица брашно 1 лажица какао 150 гр...

Дали сте пробале ЧОКОЛАДНИ ПУКАНКИ: Еве како да ги подготвите за вашето друштво вечерва!

Слатките пуканки се полн погодок! Досега веројатно сте пробале пуканки со разни додатоци, путер, лути пиперки, пилешки зачини или многу други солени додатоци за...

Домашен сок од јагоди: Рецепт и лековити својства!

Одличен освежувачки сок кој во исто време има и лековити својства. Состојки: 3 килограми јагоди 5 литри вода 600 грама шеќер 3 лимонтуси Подготовка: За да го...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!