СВИНСКИ КОТЛЕТИ СО МЕД И ЛУК: Нема маринирање на месото, а рабовите ќе бидат карамелизирани и крцкави!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Сочни свински котлети со мед и лук со карамелизирани рабови готови, и на вашата трпеза многу брзо подготвени!

Ако барате нов рецепт за месо, не барајте понатаму. Овој рецепт за свински котлети со мед и лук е толку едноставен, што нема да ви се верува кога ќе биде готов! Нема потреба од маринирање, овој рецепт е неверојатно брз и вкусен. Најдобриот дел се крцкавите и карамелизирани рабови! Свинските котлети во сос од мед и лук ќе се најдат на вашата трпеза за само 15 минути.

Состојки:

  • 4 свински котлети со или без коски
  • 1 лажичка лук во прав
  • 2 лажици маслиново масло
  • 1 лажица несолен путер
  • 6 чешниња лук
  • 1/4 чаша мед
  • 1/4 чаша вода (или пилешка супа)
  • 2 супени лажици оцет

Подготовка:

- Advertisement -

Зачинете ги котлетите со сол, бибер и лук во прав непосредно пред готвењето. Загрејте го маслото во тава. Пржете ги котлетите од двете страни додека не поруменат (околу 4-5 минути од секоја страна).

Префрлете се во чинија. Намалете ја топлината на шпоретот. Во истото тавче растопете го путерот, додадете го исечканиот лук и пржете додека не се омекне. Додадете мед, чаша супа и оцет.

Зголемете ја топлината на средно-висока и продолжете да крчкате додека сосот не се намали и згусне малку, со повремено мешање. Вратете го свинското месо во тавата, прелијте го со сосот од тавата и пржете неколку минути. Украсете со магдонос и послужете со ориз, компири или салата.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!