Светогорска сарма, посна и вкусна: Оригинален рецепт од Света Гора!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Оваа сарма ја подготвуваат светогорските монаси за Бадник, научете како да ја подготвите, а можете и да ја замрзнете.

Рецептите од Хиландар се вистинско богатство, а денес ви го пренесуваме овој за посна сарма.

Состојки:

  • 2 страка праз
  • 2 глави кромид
  • 1 морков
  • 100 гр. ориз
  • 350-400 гр. мелени ореви
  • 100 гр. пушена риба (лосос)
  • 12-15 листови кисела зелка
  • Сол, масло, сув зачин, мелен црвен пипер, бибер, гранули лук, магдонос, зачини за чили.

Подготовка:

На масло пропржете го празот, кромидот и морковот претходно исечкани. Во зеленчукот додадете го измиениот ориз, па додадете ги мелените ореви. После тоа, додадете ја и пушената риба иситнета на помали парчиња.

- Advertisement -

Додадете ги зачините и измешајте. откако тоа сето ќе го запржите убаво, тргнте на страна, извадете ги листовите зелка и почнете да ја виткате сармата, притоа ставете ја во тенџере или тавче во кое ќе се пече.

Полијте ја со една чаша вода, не многу и одозгора поросете со зачини кои ги сакате, бибер, сол, црвен пипер… и ставете ја во рерна. Печете во рерна на 200 степени Ц околу 1 час и десетина минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!