Само 5 состојки ве водат до НАЈСВЕЖАТА ТОРТА СО СЕЗОНСКО ОВОШЈЕ: Воодушевувачки десерт со праски – за помалку од 30 минути!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овошјето е вкусно и здраво дури и кога го јадете само него, но уште подобро е кога го има во некои освежителни десерти. Затоа, искористете ја сезоната и јадете што повеќе свежо или овошје во колачи.

Состојки:

  • 6 големи зрели праски – излупени и исечени
  • 1 лажица свеж сок од лимон
  • 2 јогурти со вкус на ванила
  • 1 лажичка кора од лимон
  • 1 пандишпан

Подготовка:

Ставете ги праските во голема чинија и прелијте ги со сок од лимон. Ставете сецкани праски во 1 шолја и истурете ја во блендер и направете мазна смеса. Додадете го јогуртот во садот, додадете го пирето од праска и кора од лимон и добро измешајте.

- Advertisement -

Исечете го пандишпанот на ситни коцкички и ставете половина од смесата на дното на стаклената тегла. Потоа посипете со сецкани парчиња праска а потоа врз нив ставете од смесата со јогурт.

Потоа повторно доаѓа ред од пандишпан, потоа праски (оставете неколку парчиња за украс) и потоа преостанатата смеса со јогурт. На крајот украсете со парчиња праски. Чувајте го десертот во фрижидер додека не се излади и послужете изладено.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!