САЛЧИЦИ или САЛЕЊАЦИ: Антички  деликатес на кој никој не останува рамнодушен, нивниот мирис ќе ве врати во детството!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Омилен деликатес на постарите генерации.

Речиси и да нема човек кој не можел да дочека баба и да ги стави познатите салењаци или салчици. Малкумина знаат како да ги подготват на вистински начин, а овој рецепт гарантира успех.

Состојки:

  • 600 гр брашно
  • 3 жолчки
  • рендана кора од еден цел лимон
  • прстофат сол
  • 3-4 дцл кисела вода

За облогата:

  • 400 гр свинска маст (изматена или изблендирана во блендер)
- Advertisement -

Повеќе:

  • џем од кајсии
  • шеќер во прав
  • ванилин шеќер

Подготовка:

Во длабок сад просејте го брашното, додадете ја жолчката, кората од лимон, 1 лажица свинска маст, солта и постепено додавајте вода. Замесете средно меко тесто, развлечете го тенко и премачкајте со 1/3 маст, виткајте како за лиснато тесто и оставете да одмори на собна температура, околу половина час.

Постапката повторете ја уште два пати, четвртиот пат развлечете го тестото до дебелина од 1 сантиметар, исечете го со нож од сите страни за да изгледа убаво, исечете го на квадрати и на секое квадратче ставете по една лажичка џем.

Свиткајте ги двата краја од тестото кон средината и малку притиснете за да не се отворат при печењето или нежно преклопете на половина. Се пече во загреана рерна на 200°C 15-20 минути. Готовите печива малку изладете ги, обилно посипете со шеќер во прав и ванилин шеќер и уживајте во лиснатите, крцкави залаци.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!