САЛАТА поубава и од РУСКА салата: Совршен додаток на сите јадења! 

Вреди да се проба:

Постои салата која одговара совршено со сите јадења – и со месо и без месо, а рецептот ве чека подолу.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 200 гр пченка
  • 80 гр кикирики
  • 100 мл павлака
  • 100 мл мајонез
  • вода

Подготовка:

Варете јајца одделно и одделно пченка. Исцедете ја пченката и изрендајте ги јајцата. Додадете павлака и мајонез. Кикириките исечкајте ги грубо. Измешајте ги состојките и ставете во фрижидер.

- Advertisement -

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!