САЛАТА ЗА ДЕТОКСИФИКАЦИЈА: Мелен домат со праз!

Вреди да се проба:

Една од поздравите салати е пред вас!

Состојки:

  • 3 кг домати
  • 1 целер
  • 4 лажици сол
  • 1 лажица шеќер
  • 3 страка праз

Подготовка:

Доматите смелете ги на машина за мелење и сварете ги додека да зовријат, потоа додадете исецкан целер, варете уште десет минути и отстранете го.

- Advertisement -

Додадете шеќер и варете. Потоа додадете сецкан праз на доматите. Префрлете се во стерилизирани тегли, добро затворете и направете пастеризација.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!