Салата богата со витамини – За посилен имунитет

Вреди да се проба:

Сега е време кога ни треба нешто вкусно, но и полно со витамини, а кое ќе не направи здрави и со силен имунитет.

Ова е рецептот за вкусна салата богата витамини:

- Advertisement -

СОСТОЈКИ:

  • 1 помала зелка
  • 1 цвекло
  • сол по вкус
  • 2-3 лажици вода
  • 2 лажици јаболков оцет
  • 1 лажица маслиново масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Се чистат, мијат и сечат ситно зелката и цвеклото, се додава сол и вода, па малку се меша со рацете.

Се додаваат маслото, оцетот и други зачини по избор и се промешува.

Можете да ја послужите украсена со свеж магдонос, ротквици или друг зеленчук по избор.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!