РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Традиционален пилав со пилешко и домашна супа – комплетен оброк за целото семејство!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Доколку не знаете што да подготвите за ручек денес, ви предлагаме старомоден пилав.

Кога веќе подготвувате пилав, лесно можете веднаш да подготвите домашна супа. Овие две јадења не можат и не треба да се одвојат, особено што лесно се подготвуваат.

Состојки:

  • 5 пилешки копанчиња или друго пилешко месо по ваш избор
  • 3 моркови
  • 2 глави кромид
  • 1 ситно сечкан компир
  • 1 чаша ориз од 200 мл
  • бибер, сув зачин, сол, куркума
  • фиде
  • магдонос

Подготовка:

- Advertisement -

Месото измијте го и ставете го во тенџере со многу вода,еден исецкан морков, една исецкана главица кромид. Кога месото е речиси сварено, оставете го на страна.

Во тавче издинстајте еден ситно исечкан кромид, 2 рендани моркови во малку вода. После тоа, додадете измиен ориз и зачини (бибер, зачини за сув зеленчук, куркума). Кога оризот ќе почне да се лепи за тавата, префрлете го во плехче па додајте ги сварените пилешки батаци и ситно сечканите компири.

Истурете вода од тенџерето во кое сте го вареле месото, односно за една чаша ориз се додаваат три чаши вода и уште една чаша вода за останатиот зеленчук. Ставете во рерна да се пече на 200 степени целзиусови околу половина час.

За супата, во тенџерето во кое сте го зготвиле месото ви останува зеленчук односно морков и кромид. Додадете повеќе вода, тестенини/фиде и зачини, како и магдонос и варете 15 минути. Така, добивате и супа и главно јадење!

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!