РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Сочно мисиркино месо во сос со копар!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Бидејќи ова е едно од најздравите меса, пожелно е што почесто да е на вашата трпеза!

Мисиркиното месо не е толку застапено на нашата трпеза како пилешкото, а е исклучително здраво и треба што почесто да се внесува во исхраната. Со други зборови, тоа е „супер-храна“, која може да се конзумира без да се размислува кога и колку сме ја јаделе, како и со што сме ја комбинирале. Мисирка во неутрален сос од павлака и копар ќе ги воодушеви сите вистински гурмани, а подготовката никогаш не била полесна.

Состојки:

  • 500 гр мисирка
  • 500 мл крем за готвење,павлака
  • 70 гр путер
  • 1 кромид
  • 2 чешниња лук
  • 2 ловорови листови
  • 1 грст копар
  • 1 лажица масло
  • сол, бибер

Подготовка:

Мисирката исечкајте ја на поголеми парчиња, добро зачинете со сол и бибер, прелијте со лажица масло и сè убаво втријте го во месото. На врел путер пропржете го месото, па кога ќе порумени извадете го на топла чинија.

- Advertisement -

Во истото тавче додадете ситно сечкан кромид и лук и ловоров лист, па динстајте додека кромидот убаво да омекне и да стане стаклен. Доколку е потребно, истурете малку топла вода.

Кога кромидот доволно ќе омекне, вратете го месото во тавата заедно со сокот од чинијата и сè прелијте со кисела павлака. Варете уште пет минути на умерен оган, а потоа посипете со сецкан свеж копар. Послужете со прилог по ваш избор или сезонска салата.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!