РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Сочна мисирка во сос од зачини !

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Бидејќи ова е едно од најздравите меса, пожелно е да се најде на вашата трпеза што почесто!

Мисиркиното месо не е толку вообичаено на нашата трпеза како пилешкото, а е исклучително здраво и треба што почесто да се внесува во исхраната. Со други зборови, тоа е „супер-храна“, која може да се конзумира без да се размислува кога и колку сме јаделе, како и со што сме ја комбинирале. Мисирка во сос од неутрална павлака и зачин ќе ги воодушеви сите вистински гурмани, а подготовката никогаш не е поедноставна.

Состојки:

  • 500 гр мисирка
  • 500 мл павлака за готвење
  • 70 гр путер
  • 1 кромид
  • 2 чешниња лук
  • 2 ловорови листови
  • зачин, магдонос
  • 1 лажица масло
  • Сол, бибер

Подготовка:

- Advertisement -

Мисирката исечкајте ја на поголеми парчиња, добро посолете и побиберете, па прелијте со една лажица масло и сè убаво втријте го во месото. На загреан путер пропржете го месото, а кога ќе порумени извадете го на топла чинија.

Во истото тавче додадете ситно сечкан лук,кромид и ловоров лист, па динстајте додека кромидот убаво да омекне и да стане стаклен. Истурете малку топла вода доколку е потребно.

Кога кромидот е доволно омекнат, вратете го месото во тавата заедно со сокот на чинија и сè прелијте со кисела павлака. Варете уште пет минути на средна температура, а потоа посипете со сецкан свеж зачин. Послужете со прилог по ваш избор или сезонска салата.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!