РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Само за оние кои не сакаат да поминуваат многу време во кујна!

Вреди да се проба:

Време е за топол и вкусен оброк

Состојки:

  • 6-7 јајца
  • 2 дцл млеко
  • 2 дцл јогурт
  • Сол, бибер, прашок за пециво
  • 5 лажици пченкарно или интегрално брашно
  • 250 грама кромид
  • 4 пиперки
  • 100 грама сирење
  • 30 грама путер

Подготовка:

Измешајте ги јајцата, млекото, јогуртот и зачините во изедначена смеса. Додадете сецкан кромид, пиперка, ситно сирење и путер.

- Advertisement -

Измешајте и додадете го пченкарното брашно и прашокот за пециво. Ставете ја целата смеса во премачкан плех со маргарин и печете околу 25 минути во загреана рерна на 200 степени Ц. Послужете топло јадење!

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!