РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Печени полнети слатки компири на 2 начини!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ако не знаете што е сладок компир, еве ви шанса да дознаете и да го пробате нивниот вкус. Неодамна може да се најде и во нашите супермаркети.

Слаткиот компир е вид на сладок компир, иако неговиот изглед не наликува на него. Издолжена е и малку неправилна, како мешавина од моркови и компири. Иако е значително поскап од обичниот компир, не мора да биде причина да не ја вкусите убавината на оваа храна. Дефинитивно ќе ви се допадне. Ви носиме рецепт за совршено јадење за кое не е потребно многу време!

Состојки:

1. комбинација

  • сладок компир
  • маринирани печурки
  • сирење (рендано)
  • кромид
  • сенф
- Advertisement -

2. комбинација

  • сладок компир
  • павлака
  • листови од лосос
  • шери домати
  • маслинки

Подготовка:

Во двете варијанти освен компирот земете ги другите состојки и измешајте ги. Количините не се битни затоа што ги правите по ваш вкус, и можете да ставите помалку или повеќе од нештата.

Слаткиот компир (слаткиот компир) добро измијте го, пресечете го на половина по должина и ископајте го.

Секоја половина наполнете ја со саканата смеса и ставете ја во плех обложен со хартија за печење во загреана рерна. Времето за печење е околу петнаесет минути на 220 степени. Користете вилушка за да бидете сигурни дека е готово за јадење.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!