РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Кремасто пилешко со моркови се подготвува лесно, а вкусот е феноменален!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пилешкото подготвено на овој начин ќе стане вашиот омилен ручек!

Кога немате идеја што да готвите, пилешкото е секогаш добро решение. Досега сте го подготвувале на разни начини, на скара, пржено… Пробајте го овој рецепт за бело месо во кремаст сос, нема да зажалите! Морковите се додаваат онолку колку што има месо. Навистина е сочно и се распаѓа во устата. Послужете со пире од компири.

Состојки:

  • 600 гр пилешко филе
  • 600 гр моркови
  • 1 кромид
  • 2 чешниња лук
  • околу 700 мл бистра супа
  • 1 ловоров лист
  • магдонос
  • 2-3 лажици маслиново масло
  • 250 мл крем за готвење/павлака

Подготовка:

Месото исечкајте го на ленти или коцки, па посолете и побиберете. Пропржете го кратко на масло, па извадете го од тавата. Во истото тавче додадете исечкан кромид и лук, а кога малку ќе се испржи додадете морков исечкан на прстени.

- Advertisement -

Потоа во морковите додадете ја супата и зачините. Гответе додека морковите не омекнат, а потоа истурете го кремот за готвење и промешајте убаво. Во таа смеса вратете го месото. По потреба зачинете уште малку и варете уште 10 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!