Руска сарма: Се разликува од традиционалната сарма само по својот фантастичен вкус!

Вреди да се проба:

Природен борец против анемија: Оваа лековита СУПА ОД СПАНАЌ е богата со железо и го зајакнува организмот!

Анемијата е чест проблем меѓу луѓето, што е особено изразен кај жените во репродуктивната доба. Токму затоа и ви ја препорачуваме оваа супа за да...

Домашен пувкав козињак со суво грозје и ореви подготвен во апарат за леб

Направете домашен козињак ист како од пекара, со суво грозје, ореви и квасец. Тестото може да го подготвите во домашен апарат за леб. Состојки: (за...

Млечни чоко коцки – Чоколадна фантазија за деца и возрасни!

Врвна торта која децата ја обожаваат. Состојки: јајца 6 шеќер 6 лажици брашно 6 лажици какао 4 лажици топла вода 6 лажици прашок за пециво...

Џем од дренки : Брзо и лесно до вкусна и здрава зимница!

Потешко се прави домашен џем од дренки, има многу работа, но вкусот на џемот е фантастичен. Испробајте го овој едноставен рецепт, вкусот е навистина прекрасен. Состојки: ...

Во зима секогаш се радуваме не само на празниците туку и на храната што тогаш се јаде. На трпезата е зимница, неприкосновена сарма, подварак или грав. Сигурно не смееме да ја занемариме и руската салата, која е неизбежна при сите прослави.

Сега подгответе сарми како што ги прават Русите, а од нашата се разликува само по тоа како е завиткана. Традиционално сарма се прави така што се филува кисела зелка и се витка. Русите ја подготвуваат така што ја филуваат зелката, па ги поврзуваат краевите навнатре и врзуваат со конец. Нашето се крчка на шпорет, а нивното се пече во рерна.

Пробајте го рускиот рецепт за сарма. Дефинитивно ќе ви се допадне.

Состојки:

  • листови од кисела зелка
  • 500 гр мелено месо
  • 200 гр ориз
  • 1 кромид
  • сол, бибер, зачинска пиперка, ким, мајчина душица, суви зачини
  • 100 ml вода

Подготовка:

- Advertisement -

Кромидот ситно се сечка и се пржи. Потоа додадете го месото, а по неколку минути и оризот. Зачинете и прелијте со 100 милилитри вода. Оставете да се динста 2 минути.

Во средината на секој лист истурете по една или две лажици полнење, а потоа соберете ги краевите навнатре и врзете со конец.

Наредете ги во плех и прелијте со 300 мл вода. Намачкајте со масло и посипете со зачинска пиперка.

Се пече во загреана рерна на 200°C околу 60 минути. Откако ќе зоврие, покријте со алуминиумска фолија.

Во продолжение погледнете го видеото и начинот на подготовка:

- Advertisement -

Последни рецепти

Турски појадок Cilbir: Поширани јајца со црвен сос!

Cilbir, cilbur или çılbır (се изговара чил-бир) е само еден од рецептите за појадок со јајца во турската кујна. Јадењето е вообичаено да се служи...

Сочна ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Занесен вкус кој нема да ве остави на едно парче!

Доколку сакате да направите богата чоколадна торта со малку орев, верувајте, ова е идеалното решение. Состојки: за кора: ви требаат две вакви 5 белки 5 лажици...

Лековити својства на зелката: Вистинска брза помош во домот!

Незаменлива состојка во многу јадења, зелката е и ценет лек. Нашите баби сè уште знаат и успешно ги користат листовите зелка за лек. Предлагаме да...

ТОРТА СО ТЕМНО ПИВО: Пивото му дава на овој колач посебна арома, а повеќето состојки веќе ги имате дома!

Рецептот за пивската торта особено ќе ги воодушеви љубителите на овој пијалок. Ова е познатата торта со темно пиво која е многу популарна во Ирска....

СОЛЕНА ТОРТА СО ЛЕБ: Заборавете на шпоретот, бидејќи нема ниту печење, ниту готвење – супер лесно кога е топло!

Лесен и брз рецепт за солена торта со леб. Кога не знаете што да подготвите за ручек, а мразите да готвите и да вклучите шпорет,...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!