Ролат БАКНЕЖ: Брза овошна торта која е готова за 20 минути!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Оваа варијанта на ролат ќе ви стане омилен десерт кој се подготвува брзо.

Состојки:

  • 300 гр листови од бадеми
  • шеќер во прав по вкус
  • 5 белки
  • 250 гр шеќер
  • 4 дцл слатка павлака
  • сезонски (јагоди, праски, кајсии, цреши…) или јужно овошје (ананас, киви, банани

Подготовка:

Ставете мрсна хартија во поголем плех, посипете со шеќер во прав и наредете ги листовите од бадем. Загрејте ја рерната на 200 степени и ставете малку бадемите да се попечат.

Изматете ги белките од јајце во цврст снег заедно со шеќерот а потоа прелијте ги врз изладените бадеми. Така печете 10 минути, а потоа намалете ја топлината на 160 степени и печете уште десет минути додека белките не пожолтат. Извадете и изладете.

- Advertisement -

Во меѓувреме, изматете ја павлаката со шеќер во прав по вкус во цврст шлаг и размачкајте врз изладената кора од белки. Одозгора ставете го овошјето по желба, а потоа замотајте ја кората во ролат.

Ролатот задолжително чувајте го во фрижидер. Користете масна хартија за подлога. Ако сакате, можете да го покриете и со глазура од чоколадо.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!