Толумби во вид на ружа кои се топат во уста

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

За сите оние кои ги сакаат ваквите слатки, со шербет и вкус на тулумби, баклава…

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

  • 150 мл јогурт
  • 130 мл масло
  • 1 јајце
  • 2 ванилин шеќер
  • 1 прашок за печиво
  • 400 г брашно +-

ЗА ШЕРБЕТ:

  • 3 чаши вода (чаша од 200 мл)
  • 2 чаши шеќер
  • ванилин ектракт, кора од лимон
- Advertisement -

ПОСТАПКА:

Прво сварете го шербетот: Ставете ги водата и шеќерот да се варат 10 минути, па додадете малку ванилин екстракт по вкус и малку кора од лимон (или неколку тркалца). Оставете на страна да излади.

Од сите состојки замесете тесто, а брашно ставете толку колку што е потребно да се добие меко мазно тесто.

Тестото поделете го на два дела, а секој дел развлечете го во правоаголна кора колку можете потенко (на ова мора да внимавате). Исечете ја кората на ленти широки приближно 1 см.

Секоја лента виткајте на вилјушка, така да добиете ружа. Должната на лентите нека биде приближно 25 см, за да може добро да се ипржат и од внатрешна страна, да не останат сирови.

Внимателно, во врело масло пржете ги ружите, така што со прстите ќе го истиснете колачот од виљушката во маслото. Еднаш превртете ги за да се испржат убаво од двете страни.

Врелите ружички веднаш ставајте ги во ладниот шербет. Потоа чувајте ги во фрижидер, најдобри се кога се ладни, а кога ги послужувате можете да ги преливате со чоколадо, цимет… вадете секогаш од подолните кои убаво впиле шербет.

Овој рецепт е за пржени ружи, испробан е во рерна и не го дава истиот ефект. За ружички печени во рерна има друг рецепт.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!