Рецепт кој ги враќа спомените од детството – Вака нашите баби правеа ПРОЈА!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Во неколку едноставни чекори почестете го вашето семејство со вкусно уживање. Стариот домаќински вкус на бабината проја.

Кој не сака вистинска домашна проја која има тесто полно со меурчиња.

Состојки:

  • 500 гр пченкарно брашно
  • 1 лажичка сол
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 450-500 ml газирана вода
  • 50 мл масло

Подготовка:

Во длабок сад за матење се додаваат пченкарното брашно, сол и прашокот за пециво. Сите состојки се мешаат за да се распоредат рамномерно.

- Advertisement -

Постепено додавајте газирана вода и мешајте континуирано со лажица. Водата се додава постепено по 100 милилитри.

На крај додадете го маслото и лесно замесете тесто.

Смесата мора да биде компактна и да не се одвојува при мешањето.

Садот за печење обложете го со хартија за печење. Истурете ја смесата и рамномерно распоредете ја.

Со лажица која ја потопуваме во кисела вода, одозгора израмнете ја пројата за да се добие мазна површина.

Коцките се обележуваат со нож, за на крајот полесно да се скршат!

Сето ова се става во веќе загреана рерна на 200 степени и се пече околу 35-45 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!