Рецепт за ТАТЛИЈА: Старомодна торта за која многумина велат дека е поубава од баклава!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Доколку сте љубител на десерти кои не содржат премногу состојки, ова е рецептот за вас!

Баклавата и тулумбето секако се во предност, додека татлијата долго време неправедно се запоставува, а сега повторно е во тренд. Тие се едноставни, вкусни, брзи и лесни за правење и, што на многумина им е особено важно во денешно време, не бараат премногу состојки.

Состојки:

  • 200 мл пиво
  • 200 мл масло
  • 500 гр шеќер
  • 3 кесички ванилин шеќер
  • 500 гр брашно
  • 100 гр ореви
  • 300 мл вода
  • 1 прашок за пециво

Подготовка:

Во сад истурете две лажици шеќер, па ставете на тивок оган да се растопи и карамелизира шеќерот. Додека шеќерот е уште топол, прелијте го со пиво и масло, па варете додека не зоврие. Тргнете го од оган, во зовриената течност истурете ги брашното, мелените ореви и прашокот за пециво и се убаво измешајте со миксер за храна.

- Advertisement -

Смесата треба да биде густа. Префрлете ја во подмачкана тава и печете половина час во рерна на 250 степени, а потоа намалете ја температурата и печете додека колачот не почне да се одвојува од рабовите на тавата.

Кога колачот е готов, извадете го од рерна и оставете го да се излади, па исечете го на коцки и оставете го во тавчето.

Остатокот од шеќерот истурете го во сад, додадете 300 милилитри вода и ванилиниот шеќер и ставете го на рингла да зоврие. Кога одозгора ќе се појави белата пена, тргнете го садот од ринглата и со врелиот прелив прелијте го печеното тесто, па оставете го колачот да го впие сирупот. На секое татли по желба можете да ставите орев, бадем или ф’стаци.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!