Рецепт за супа за ЧИСТЕЊЕ НА ЦРЕВАТА: Природен лек од 5 намирници за детоксикација и подобро варење!

Вреди да се проба:

Рецепт за супа што ги чисти цревата од токсини – потребни ви се само 5 минути и 5 намирници!

Најефективниот и најдобриот начин за детоксикација на цревата е урамнотежена исхрана. Затоа е неопходно да се воведе повремено постење или режим на детоксикација во месечната рутина, бидејќи на нашите црева им треба одреден стимул за да можат добро да функционираат.

- Advertisement -

Ви предлагаме рецепт за едноставна супа од детоксикација која ги чисти цревата, го стимулира варењето и е богата со минерали и витамини.

Состојки:

  • 1/2 средна репка
  • 1 поголем домат
  • 2 големи моркови
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажици ленено масло

Подготовка:

Излупете репка, изрендајте ја и измијте ја. Потоа исецкајте и ставете во блендер, па додајте чаша топла вода и мешајте додека не добиете мазна смеса. Истурете ја добиената смеса во шерпата, додадете две лажици ленено масло и варете 5 минути додека садот не стане топол, а потоа јадете ја супата со омилената салата.

Забелешка: Оваа супа не содржи сол и дополнителни зачини за да го направите детоксикантниот ефект што е можно поефективен.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!