РЕЦЕПТ ЗА СОК ШТО ГО ЧИСТИ ЦРНИОТ ДРОБ: Со овој зеленчук детоксикацијата е загарантирана!

Вреди да се проба:

Овој пијалок е се што ви треба за детоксикација.

Состојки:

  • 3 глави цвекло – ја стимулира функцијата на црниот дроб
  • 3 моркови – ја стимулира функцијата на црниот дроб
  • 2 чаши зелен зеленчук – неутрализира тешки токсини
  • 1 лимон – полн со витамин Ц.
  • 1 јаболко – чисти од токсини
  • Вода

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер, со вода исконтролирајте ја густината која ви одговара на пијалокот. Консумирајте го пијалокот веднаш за да имате корист.

- Advertisement -

Улогата на црниот дроб во човечкото тело е од голема важност. Покрај чистењето на крвта и елиминирање на токсините и нечистотиите од него, црниот дроб игра клучна улога и во регулирањето на нивото на шеќер во крвта.

Стресот, консумирањето на лекови и диетата полна со адитиви и лоши калории – се најчестите причини за заболување на црниот дроб, што се манифестира на различни начини.

Ако сакате виталност, здравје, енергија, убав и свеж изглед и добро расположение, задржете го црниот дроб, направете го овој пијалок.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!