Рецепт за посен пилаф со буковка: На ова јадење нема да му одолеат ниту најголемите гурмани!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Богатиот вкус и совршената арома го прават ова јадење совршено!

Пилавот е старо јадење кое потекнува од блискоисточната кујна, а нашите домаќинки направија вистински специјалитет со мали измени во рецептот. При самата помисла на сочен ориз со месо, повеќето луѓе добиваат вода во устата, бидејќи речиси ништо не може да ја победи оваа комбинација на вкусови.

Но, бидејќи постот е во тек, ние ви подготвивме рецепт за посната верзија на ова јадење. Буковката ќе биде одлична замена за пилешкото. Ова јадење не само што ќе ве засити, туку и ќе ви ја обезбеди потребната енергија.

Состојки:

  • 1 главица кромид
  • 2 чешниња лук
  • 2 моркови
  • 400 ге буковка печурка
  • 1 шолја ориз
  • сол, бибер
  • магдонос
  • зачини по вкус

Подготовка:

- Advertisement -

Загрејте ја тавата, па додадете малку масло, а потоа црниот ситно исечкан кромид. Така пропжете го три минути.

Морковот и лукот и буковката исецкајте ги ситно на листови, па додајте ги во тавата. Пржете пет минути и додадете зачини. Оризот се мие во две води, па се додава во тавата.

Зеленчукот прелијте го со вода да се впие и варете уште пет минути. Префрлете го сето тоа во претходно намачкан плех и печете во рерна на 200 степени 45 минути.

Извадете го пилафот од рерна и украсете го со свеж магдонос, а потоа послужете го со омилената сезонска салата.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!