Рецепт за најубавите домашни КРОАСАНИ – БЕЗ МЕСЕЊЕ, со тупкање до совршено меко и нежно тесто!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Доколку сте од оние кои не се многу умешни во месењето тесто тогаш не грижете се, овој рецепт е токму за вас, само следете ги внимателно упатствата и ќе успеете.

Состојки:

  • 750 гр. брашно
  • 250 гр. маргарин
  • 40 гр. свеж квасец
  • 300 мл. млеко (топло)
  • 4 лажици кисело млеко
  • 4 лажици масло за готвење
  • 1 јајце
  • 4 лажици шеќер (50 гр.)
  • 1 лажица сол (25 гр.)

Подготовка:

Маргаринот поделете го на 8 еднакви делови и оставете го на собна температура. Во топлото млеко додајте малку шеќер, брашно па додадете го квасецот и оставете на топло да стаса.

- Advertisement -

Сите состојки освен брашното ставете ги во длабок сад за месење, промешајте ги со дрвена лажица, па почнете малку по малку да додавате од брашното. Се додека можете мешајте со дрвена лажица, а потоа замесете го тестото со рака.

Од моментот кога ќе замесите убаво хомогено тесто кое не се лепи по прстите, месете уште 10-15 минути.

Доколку не сте умешни во месењето може да го удирате тестото од садот околу 30-40 пати, на тој начин тоа станува меко и нежно и сосема е различно од претходно.

Покријте го садот и оставете го тестото околу 1 час да стаса.

Тестото поделете го на 2 дела, а секој дел уште на 5 еднакви топчиња. Од секој дел размесете кора со пречник околу 20-тина сантиметри.

Осум кори премачкајте ги со маргарин, две оставете ги непремачкани. На две места наредете ги една врз друга, по 4 премачкани корички, а одозгора ставете ја петтата непремачкана. На две рамни чинии поставете ги наредените кори и оставете ги во фрижидер 10-20 минути.

Превртете ги купчињата со наредени кори на работната површина, притиснете ги и расукајте колку што можете потенка кора (со пречник околу 50см).

Исечете го тестото на триаголници, замотајте од нив кроасани, поставете ги на премачкатавата за печење, прекријте ги со крпа и оставете ги да стасуваат околу 40-тина минути.

За тоа време загрејте ја рерната на 220 степени. Кога ќе го поставите тавчето во рерната веднаш намалете ја температурата на 200 степени, печете така десетина минути, па повторно намалете ја температурата, сега на 160-180 степени.

Вкупното време за печење треба да е 20 минути и за тоа време 2 пати премачкајте ги со засолена вода.

Доколку не сакате да бидат препечени, прекријте ја тавата одозгора со хартија за печење.

По печењето уште еднаш премачкајте ги со солена вода и доколку не сакате да бидат крцкави, прекријте ги одозгора со хартијата за печење и крпа.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!