Рецепт за МАКЕДОНСКИ АЈВАР: Децении стар рецепт, кој успева секому!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Време е да се подготви ајвар.

Состојки:

  • 10 кг црвен пипер
  • 3 големи модри патлиџани
  • 5 дцл масло
  • сол по вкус
  • 1 лажица шеќер.

Подготовка:

Печете ја пиперката на шпорет или печете ја во рерна, веднаш по печењето, ставете ја во пластични кеси неколку минути за да омекне, со што полесно ќе се олупи. Кога малку ќе се излади, излупете ја и исчистете ја секоја пиперка од семките, потоа ставете ги во голема мрежеста кеса што ќе ја закачите за да се исцедат пиперките (потребни се најмалку 3 часа за да се исцедат).

Печете ги модрите патлиџани на ист начин како и пиперките, па чувајте ги кратко во истата кеса со пиперките и потоа излупете ги и оставете ги да се исцедат. Измелете ги исцедените пиперки и модар патлиџан на рачна мелница за месо, потоа префрлете се во голема шерпа и ставете на тивок оган.

- Advertisement -

Мешајте ја смесата постојано за време на готвењето, и постепено додавајте по 1 дцл масло на секои 20 минути, постојано мешајќи бидејќи маслото не смее да излезе на површината. Најлесен начин да проверите дали ајварот е подготвен е да преминете на дното на тенџерето со дрвена лажица, по што треба да се создаде патека од лажицата, т.е. можете да го видите дното на шерпата.

Додадете сол и шеќер на самиот крај, т.е. последните 20 минути од готвењето. Во меѓувреме, додека се готви ајварот, треба да ги подготвите теглите. Загрејте чисти тегли во рерна на 50 степени и наполнете ги со ајвар додека се уште топли. Ставете малку масло врз секоја наполнета тегла и затворете со капак, потоа оставете во кутија и покријте со чаршав. Оставете ги покриени да се изладат постепено 24 часа, а потоа оставете ги на ладно, темно место.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!