Рецепт за лековитиот БОРОВ СИРУП : Одличен лек за болно грло, кашлица и исфрлање на секрет!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ви подготвивме рецепт за добро познатиот и лековит боров сируп од млади борови иглички. Се надеваме дека некому ќе помогнеме со овој природен сируп.

Идеален е за деца и возрасни, а помага при разни настинки, кашлица и отечено грло.

Потребни состојки:

  • 400 гр. млади борови иглички
  • 1 кг. кристален шеќер (или мед)

Подготовка:

- Advertisement -

Наберете млади борови иглички околу 400 грама. Берете ги само младите пупки кои имаат светлозелена боја. Измијте ги под студен млаз вода и наредете ги на кујнска крпа да се потсушат, најдобро преку цела ноќ.

Во голема стаклена тегла прво ставете ги боровите иглички, па наросете ги одозгора со шеќер. Ставете 1 килограм обичен кристален шеќер. Или може да ги редите на следниот начин ред иглички, ред шеќер се така додека ги потрошите игличките.

Потоа затворете ја херметички теглата и ставете ја на сончев прозор околу 40 дена со повремено протресување (да не се отвора).

За да го добиете лековитиот сируп потребни се 3 до 4 месеци, во зависност од тоа каде ќе ја чувате теглата. Постапката е побрза доколку таа е изложена на сонце.

Кога сонцето и природата ќе си го направат своето, вие ќе добиете готов производ без рок на траење.

После 40-45 дена сирупот процедете го низ густа газа, тогаш сирупот може да се консумира.

Се користи по потреба, по една супена лажица 2-3 пати дневно. Се употребува при кашлица и густ секрет. На деца се дава после навршување на 1 година и со консултација на лекар.

Совет плус: Наместо шеќер може да се стави мед.

За одржување: 1 лажица дневно, најдобро пред оброк или помеѓу оброци.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!