РЕЦЕПТ за КИСЕЛИ ЈАЈЦА кој набрзина стана ПОПУЛАРЕН: Еве како да ги направите!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пробајте го овој необичен рецепт за кисели јајца.

Оваа година, можете да додадете нови рецепти во вашата зимница, како кисели јајца. Вака маринираните јајца ќе бидат полн погодок на секоја прослава или роденденска прослава. Совршениот сооднос на кисело, слатко и солено го прави ова мезе исклучително вкусно и зачинето. Ако сакате да пробате нешто поинакво, тогаш дефинитивно изберете го овој рецепт. По желба во теглата со јајца можете да додадете и сечкана лута пиперка.

Состојки:

  • 720 мл јаболков оцет
  • 240 мл вода
  • 1 кромид
  • 1 лажичка сол
  • 65 гр шеќер
  • 1 ловоров лист
  • 3 лажички конзерванс
  • 3-4 чешниња лук
  • 12 тврдо варени јајца
  • малку свеж копар

Подготовка:

Истурете оцет и вода во тенџере, додадете кромид, сол, шеќер, ловоров лист и конзерванс. Кога ќе зоврие оставете го уште 5 минути на ниска температура. Потоа оладете го.

- Advertisement -

Во стерилизирана тегла ставете едно чешне лук и неколку јајца претходно сварени и оладени, одозгора ставете гранче копар, па прелијте ги со преливот. Повторете додека не ја наполните теглата и ги потрошите јајцата, може ќе ви требаат и две тегли.

Се лади на собна температура, а потоа се става во фрижидер до 3 дена. Киселите јајца извадете ги од фрижидер 30 минути пред послужување.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!