Рецепт за индиската слатка ЧИКИ: Позната индиска слатка од само 2 состојки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Научете како да направите чики – традиционална индиска бонбона од кикирики и само уште една состојка. Исклучително лесно и брзо се подготвува, па можете да уживате уште денес.

Освен што е популарно слатко во Индија, чикито е добро познато и во Пакистан, Бангладеш, Непал, Шри Ланка, како и во Бразил, но секаде го нарекуваат поинаку. Постојат неколку видови наут, во зависност од тоа што се комбинира со состојките. Најчесто се прави од кикирики, а можете да го направите и со ореви, бадеми, ф’стаци, индиски ореви, сусам…

Во Индија, тие користат кикирики и жагер – суров кафеав шеќер добиен од сок од палми или сируп од шеќерна трска. Бидејќи немаме џагер, можете да користите купен жолт шеќер.

Состојки:

  • 200 гр шеќер
  • 200 гр кикирики печени без лушпа

Подготовка:

- Advertisement -

Шеќерот се посипува со малку вода, се додаваат печените кикиритки без лушпа и убаво се промешува се да се соедини и се става на оган да зоврие. Смесата треба да достигне карамелизирана состојба.

За да проверите дали е готово, можете да земете малку смеса во лажица и да ја ставите во шолја ладна вода. Ако веднаш се стегне, смесата е готова. Исклучете ја ринглата и оставете ја смесата кратко да се олади, односно да почне да се стега но да не се стегне целосно.

Во Индија масата потоа се пренесува во дрвен калап, па се рола со дрвен валјак до дебелина од 6-8 мм, потоа се става да се излади, се сече на плочки и се пакува.

Можете да ја префрлите во чинија која малку сте ја подмачкале. Покријте ја смесата со хартија за печење и полека расукајте ја со сукало. Можете да ја исечете на плочки со нож или да ја оставите целосно да се излади и да го скршите во неправилни форми.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!