Рецепт за домашна ОРЕОВКА: Моќен пијалок против реума!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ви приложуваме рецепт за домашна ореовка. Рецепт од нашите баби за лек против реума а освен тоа и за тироидна жлезда, проблеми со желудникот, подобрување на расположението, анемија, забрзување на метаболизмот,бронхитис…

Состојки:

  • 12 парчиња зелени ореви
  • 250 гр шеќер
  • 2-3 зрна печено кафе
  • 2 стапчиња цимет
  • 1 стапче ванила
  • кора од еден лимон
  • 1 литар домашна ракија

Подготовка:

Засечете ги зелените ореви, ставете ги во стаклена тегла и додадете ги сите други состојки. Држете го на сонце 40 дена, потоа процедете го и истурете го во стаклени шишиња.

Дополнителни совети:

- Advertisement -

Некогаш старите не ставале, цимет, ванила, лимон и кафе во рецептот така да овие состојки можете да ги примените по ваш вкус.

Старите познавачи советуваат дека колку подолго стои на сонце, толку подобро.

Ако не е доволно благо, последователно можете да подготвите шеќерен сируп (варете половина килограм шеќер во половина литар вода) и додадете го ладен во ореовката.

Ако преферирате помалку ароматична ореовка, прободете ги зелените ореви на неколку места наместо да ги исечете.

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!