Рецепт за ДЕТОКС СУПА: Ги чисти цревата, го стимулира варењето и е богата со витамини!

Вреди да се проба:

Готово за само 5 минути. Со цел цревата да функционираат правилно, пожелно е да се детоксицираат од време на време.

Ви предлагаме рецепт за едноставна супа за детоксикација која ги чисти цревата, го стимулира варењето и е богата со минерали и витамини.

- Advertisement -

Состојки:

  • 1/2 средна репка
  • 1 поголем домат
  • 2 големи моркови
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажици ленено масло

Подготовка:

Излупете ја репката, изрендајте ја и исцедете го сокот. Потоа исецкајте и ставете во блендер, па додајте чаша топла вода и мешајте додека не добиете еднаква смеса.

Истурете ја добиената смеса во тенџере, додадете две лажици ленено масло и варете 5 минути, а потоа јадете ја супата со омилената салата.

Забелешка: Оваа супа не содржи сол и дополнителни зачини за да го направите детоксикантниот ефект што е можно поефективен.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!