Пуфкасти мекици: Меки како сунѓер, мирисаат на детство и го освојуваат целото семејство!

Вреди да се проба:

Можете да ги јадете и за појадок и за вечера, совршени се.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 1 чаша јогурт
  • 14 еднакви лажици брашно
  • малку сол
  • малку шеќер
  • 1/2 кесичка прашок за пециво
  • по потреба масло за пржење

Подготовка:

Изматете го јајцето со жица, додадете јогурт, шеќер и сол, и на крај измешајте го брашното со прашок за пециво. Добро измешајте, масата треба да биде мека. Можете да го оставите тестото да отстои 10-15 минути и потоа пржете ги крофните.

- Advertisement -

Истурете масло во дебелина од два прста и загрејте го. Маслото треба добро да се загрее, па натопете лажица во него со која ќе ги извадите мекиците.

Фатете ја масата со лажица и спуштете ја во загреаното масло. Пржете ги мекиците додека не зацрвенат од двете страни, што е брзо. Извадете ги и ставете ги во сад обложен со хартија.

Пржените мекици изладете ги малку и послужете ги со јогурт или кисело млеко, како и со џем и шеќер во прав.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!