ПУТИН – Најпопуларниот помфрит во Канада

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Иако најпопуларната домашна закуска во Канада е создадена многу одамна, многу луѓе мислат дека путинот има врска со рускиот претседател. Сепак, тоа е помфрит со парчиња кашкавал и кафеав сос врз основа на говедска и пилешка сумпа и зачини.

Состојки:

  • 1  кг компири
  • 0,5 л говедска супа
  • 300 мл пилешка супа
  • 3 лажици густин
  • 100 гр путер
  • 2 лажици брашно
  • сол по вкус
  • бибер по вкус
  • 200 гр кашкавал чедар
  • масло за пржење

Начин на подготовка:

Во голема тава растопете го путерот, додадете го брашното и пропржете го брашното на тивок оган, мешајте и внимавајте да не потемни. Додадете го говедското месо и пилешката супа, измешајте со жица и оставете да зоврие.

- Advertisement -

Смесата измешајте ја со две лажици вода и додадете ја во супата, па оставете ја да се вари уште 5 минути или додека не добиете погуст сос. Додадете сол и бибер по вкус и тргнете го од оган.

Излупените компири исечкајте ги на тенки стапчиња и ставете ги во поголем сад. Истурете ладна вода и оставете ги да отстојат еден час. Потоа извадете ги компирите од водата и добро исушете ги.

Загрејте го маслото и пржете ги компирите околу 10 минути на тивок оган, а потоа зголемете ја температурата и пржете додека не добие убава боја.

Помфритот тргнете го на хартиени крпи за да се исцеди маслото, па префрлете го во сад, посолете го и прелијте го со подготвениот сос. Одозгора изрендајте кашкавал и послужете веднаш.

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!