Птичји гнезда во белка од јајце: Децата ќе ги обожаваат!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Чоколадните колачи се заменуваат со слатки десерти кои се топат во устата.

Доколку барате декоративни колачи ви предлагаме птичји гнезда направени во колачи од белки. Непотребно е да се каже дека децата ќе ги обожаваат.

Состојки:

  • 4 белки
  • прстофат сол
  • 1 и пол шолја шеќер
  • 1 лажичка пченкарен скроб
  • 2 лажички оцет
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • 1/3 шолја растопено чоколадо
  • 36 чоколадни бонбони во форма на јајца
  • ¼ шолја кокос

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 120 степени. Земете две листови хартија за печење и на нив нацртајте 6 кругови со помош на шолја или мала чинија. Ставете ја хартијата на тава за печење. Белките и солта изматете ги со миксер, па полека лажица по лажица додавајте го шеќерот. Неопходно е да се формира цврста пена. Со силиконска шпатула, во смесата нежно измешајте ги пченкарниот скроб, оцедот и екстрактот од ванила.

- Advertisement -

Со помош на лажица, доволна количина од добиената смеса префрлете ја на хартијата за печење и на неа направете круг. Потоа направете мало вдлабнување во средината на секој круг. Ставете во рерна и печете околу 35 минути. Толку е потребно за да се стегнат колачите со белки, но не треба да се исушат. Кога ќе бидат готови оставете ги да се изладат најмалку 1 час.

За да ги подготвите птичјите гнезда, ставете една лажица растопено чоколадо во средината на колачот, а потоа кокос и 3 јајца. Постапката повторете ја со преостанатите колачи и јајца.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!