Прелиени полнети штрудли: Рецепт за чиста десетка!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Мора да го пробате овој извонреден вкусен рецепт.

Состојки:

тесто:

  • 250 гр остро брашно
  • 250 гр мазно брашно
  • 1 јајце
  • 0,5 дцл масло
  • 3 дцл вода
  • прстофат сол
- Advertisement -

Полнење:

  • 400 гр свежо кравјо сирење
  • 2 јајца
  • сол

Прелив:

  • 500 мл павлака за готвење

Подготовка:

Направете тесто од горенаведените состојки за да добиете убаво масно тесто. Поделете го на половина, премачкајте ги тие топчиња тесто со масло и оставете ги да отстојат околу 30 минути. Посипете ја површината за работа со малку брашно и на неа развлечете го тестото.

Измешајте го свежото сирење, јајцата и солта, а филот нанесете го на долниот дел од растегнатото тесто. Потоа завиткајте го го тестото во ролна почнувајќи од сирењето кон крајот на тестото. Тестото поделете го на парчиња/штрудли во саканата големина со сечење. Постапката повторете ја со преостанатото тесто.

Во тенџере на оган ставете вода, сол и лажица масло.Кога водата ќе зоврие ставете ги исечените штрудли во неа. Откако водата повторно ќе зоврие, варете ги околу 3 минути. Сварените штрудли се вадат и се редат во подмачкан огноотпорен сад и се прекриваат со павлака за готвење.

Печете ги вака прелиените штрудли на 200 степени Ц се додека кората одозгора не порумени.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!