Појадок во кој децата ќе уживаат: Топол сендвич со тиквички и сирење!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете малку поинаков топол сендвич за вашето дете. Наместо леб и шунка, додадете тиквички и сирење. Вкусот е неверојатен, а можете да го послужите за појадок или вечера.

Состојки:

  • 2 чаши рендани тиквички
  • 1 големо јајце
  • 1/2 чаша свежо рендан пармезан
  • 2 ситно сечкани млади кромидчиња
  • 1/4 чаша пченкарен скроб
  • сол
  • бибер
  • масло
  • 2 шолји рендано чедар сирење

Подготовка:

Во кујнска крпа ставете ги ренданите тиквички и исцедете го вишокот вода. Во среден сад измешајте ги тиквичките со јајцето, пармезанот, зелениот кромид и пченкарниот скроб. Додадете сол и бибер.

Истурете масло во голема тава за да го покриете дното. На едната страна од тавчето ставете околу 1/4 чаша од смесата со тиквички и обликувајте мал квадрат (можете да притиснете со шпатула да се израмни). Постапката повторете ја од другата страна на тавата.

- Advertisement -

Печете додека не порумени од двете страни, околу 4 минути по страна. Ставете го чедарот на едната плескавица и покријте ја со другата плескавица. Печете уште 2 минути за да се растопи кашкавалот. Се трга од оган и се остава да се исцеди на салфетка. Избришете ја тавата, а потоа повторете ја постапката со останатите состојки. Послужете веднаш.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!