Потребни ви се само 3 состојки: Moже да jа послужите оваа ладна салата за предјадење!

Вреди да се проба:

Освежителен намаз и салата истовремено.

Состојки:

  • 200 гр фета сирење
  • 720 гр тегла пастеризирано цвекло
  • 200 гр солени печени кикирики

Подготовка:

Иситнете ги кикириките така што да останат големи парчиња, исцедете го цвеклото и исечкајте го на помали парчиња (не мелете го во блендер).

- Advertisement -

Прво комбинирајте сирење и цвекло, и на крај додадете кикирики. Изладете ја салатата во фрижидер и послужете ладно предјадење или како додаток.

Уживајте!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!