ПОТПЕЧЕНА ПИТА – брз и лесен доручек: Деликатес од неколку состојки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Уште едно старо јадење кое поретко кој го знае или прави, се јаде брзо. Можете да го направите за доручек или вечера. 

Состојки:

  • 250 гр брашно
  • 4 јајца
  • 200 гр сирење
  • 1 чаша јогурт
  • 3 лажици кисела павлака
  • прашок за пециво
  • 1 лажица масло

Подготовка:

Изматете 4 јајца со лажица бела маст и јогурт. Додадете сол и брашно за да го направите тестото малку погусто отколку за палачинките, а потоа додадете прашок за пециво. Искршете го сирењето во тестото и додадете 1 лажица павлака.

- Advertisement -

Загрејте ја рерната на 220С. Истурете го тестото во подмачкана тава со црпалка така што да го покрие дното, па ставете го во рерна (решетката на која е поставена тавата мора да се подигне повисоко, или да се вклучи само горниот грејач, така што ќе се пече само од горе).

Кога ќе се испече истуреното тесто (минута), отворете ја рерната и потоа истурете повторно од тестото и така се додека снема од смесата. На крај, извадете ја тавата од рерна, исечете ја питата на коцки, премачкајте со две лажици павлака и вратете ја во рерна уште 10 минути. Послужете топло со ладно кисело млеко.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!