Посна БАЈАДЕРА – Наједноставниот рецепт без миксер и без печење готов за 20 минути!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

За да ги направите овие прекрасни бајадери нема да ви биде потребен миксер, ниту пак треба да ги печете.

Овој прекрасен чоколаден десерт кој подеднакво го сакаат и постарите и помладите можете да го подготвите според оваа едноставна рецепта за само 20 минути.

Потребни состојки:

  • 300 гр посни мелени бисквити;
  • 200 гр мелени ореви;
  • 250 гр шеќер;
  • 1 ванилин шеќер;
  • 10 лажици вода;
  • 200 гр посен маргарин;
  • 150 гр посно чоколадо за готвење.

За глазура:

  • 200 грама темно чоколадо,
  • 3 лажици масло.

Начин на подготовка:

- Advertisement -

Во шерпата истурете ги шеќерот и ванилиниот шеќер, додадете вода и варете додека не зоврие.

Се трга од оган, па се додава маргаринот и се меша додека не се растопи. Додадете мелени бисквити и мелени ореви и убаво измешајте.

Смесата се дели на два дела, на едниот се додава растопено чоколадо за готвење, а другиот останува жолт. Во правоаголен плех нанесете прво од кафеавиот дел, а потоа од жолтиот дел.

Вака подготвениот колач ставете го во фрижидер да стегне.

За подготовка на глазурата:
Растопете ја чоколадата со масло и прелијте ја врелата глазура врз колачот. Кога колачот ќе се стегне, се сече на правоаголни форми (штангли) и се сервира.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!