ПОСНО ЛИСНАТО СО ПРАЗ: Направете посни ролнички кои ќе останат свежи до вечера!

Вреди да се проба:

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Највкусниот ѓувеч на светот!

Време е за вкусен и заситен оброк Состојки: 1 чаша конзервиран грашок 100-150 гр ориз 3 домати 3 пиперки 2 моркови 1 кромид 2 чешниња...

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина и крем павлака!

Ефтина и сочна спремна за тој час. Никаде не сте пробале ништо повкусно Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250...

РЕД ВЕЛВЕТ: Слатка фантазија и чиста рапсодија на вкусови!

Една лесна торта со прекрасен вкус и многу привлечен изглед. Состојки: Кори: 125 гр путер 300 гр шеќер 2 јајца 250 гр меко брашно 1 лажица...

Кременадла со сланина и зеленчук: Гурмански ручек!

Денеска ви предлагаме да поминете што помалку време во кујната, а што повеќе да уживате во вкусниот оброк. Состојки: 500 грама сланина (добро премачкајте ги...

Брзо и лесно направете посно лиснато тесто со праз идеално за појадок.

Пецивата се најчестиот избор за појадок во нашите краишта. Покрај тоа, тие се идеални како сервирање за изненадни гости, вечера или ужина. Иако во маркетите и пекарите се достапни различни печива, она што го правите во вашата кујна е далеку повкусно. Едно од нив се посните пецива со праз на кои нема да им одолеат ниту најмладите, кои важат за пребирливи кога е храната во прашање.

Состојки:

  • 500 гр лиснато тесто
  • 400 гр спанаќ
  • 1 кромид
  • 1 праз
  • 3 чешниња лук
  • сол, бибер
  • сусам за посипување

Подготовка:

Кромидот исечкајте го на ситни коцки, празот на тенки полукругови и лукот. Во длабока тава загрејте го маслото, па ставете ги сите три вида кромид со малку вода да се динста.

- Advertisement -

Исчистете го, измијте го и ситно исечкајте го спанаќот. Во пржениот кромид додадете ги спанаќот, посолете и забиберете по вкус и се заедно кратко пропржете. Оставете го филот на страна да се излади.

Лиснатото тесто развлечете го со сукало во тенок правоаголник. Рамномерно нанесете го филот, па свиткајте го тестото. Се сече на ролати долги околу 7 см и се редат во плех обложен со хартија за печење. Премачкајте со вода и посипете со сусам. Печете ги на 200 степени околу 20 минути или додека не поруменат.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

КИШ СО БРОКУЛА: Популарна солена пита полна со фил!

Едноставна солена пита, погодна за вечера или појадок. Кишот е вид на француска отворена пита исполнета со солен фил од јајца и млеко со парчиња...

РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ: Крцкави и богати со фил – готови за 15 минути без разлика дали ги печете во рерна или во тава!

Едноставен и брз рецепт за појадок или ужина од обичен пита леб, сирење и урда. Кифлички со сирење од готови кори или пита леб се...

ПОЛЖАВ ПИТА ОД ГОТОВИ КОРИ: Со фил од павлака, јогурт и фета сирење – едноставна и лесна подготовка!

Нема ништо подобро од пита со врело сирење за појадок. Некогаш е доволно само да се смени начинот на наредување на кората за да биде...

ЛЕСНА ЛЕТНА САЛАТА СО ОРИЗ: Освежителна и лесна за правење, а тајната е во преливот!

Наместо рижото, направете лесна салата со ориз, бидејќи е полесно, а вкусот е фантастичен. За ручек направете лесна салата со ориз и зеленчук, а доколку...

КРЦКАВА ПИЦА ОД бајат ЛЕБ: Подгответе ја вечерата за 10 минути од состојките што ги имате во фрижидер!

Неверојатно крцкава и вкусна пица! Бајат леб обично секој го фрла, но тоа не мора да го правите, бидејќи со него можете да направите различни...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!