Посни крофни: Меки и слатки, подобри нема!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пробајте го овој супер рецепт за крофни.

Можете да ги подготвите за некој празник, кога се пости, или едноставно да се засладите кога ќе посакате нешто слатко а тоа да не биде мрсно!

Рецепт и слики ни испраќа Сузана Павловска.

Состојки:

  • пола коцка квасец
  • 2 лажички шеќер
  • 1 лажица брашно
  • 200 мл вода
  • 2 пак. ванила
  • 50 мл зејтин
  • 1 лажичка сол
  • 50 мл газирана вода
  • рендана кора од лимон или портокал
  • брашно по потреба

Подготовка:

- Advertisement -

Во поголем сад се остава да нарасне пола квасец со 1 лажичка шеќер, 1 лажица брашно, 100 мл вода и се остава да стаса. Откако нарасне квасецот во садот се додава 1 лажчка шеќер, 2 ванили, 50 мл зејтин, 100 мл вода, 1 лажичка сол, 50 мл газирана вода и рендана кора од лимон или портокал.

Се меша оваа смеса па се додава брашно онолку колку што е потребно за да се добие меко тесто. Тестото се остава да кисне околу 2 часа. Откако ќе нарасне се расукува во кора со дебелина околу еден прст и се вадат кругови/крофни со чаша во големина која што ја сакате вие.

Оставете да киснат така уште половина час. Потоа пржете кратко во врел зејтин. На крајот поросете ги со шеќер во прав.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!