Посни корпи со ајвар: Рецепт за креативно предјадење или лесна закуска!

Вреди да се проба:

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Највкусниот ѓувеч на светот!

Време е за вкусен и заситен оброк Состојки: 1 чаша конзервиран грашок 100-150 гр ориз 3 домати 3 пиперки 2 моркови 1 кромид 2 чешниња...

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина и крем павлака!

Ефтина и сочна спремна за тој час. Никаде не сте пробале ништо повкусно Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250...

РЕД ВЕЛВЕТ: Слатка фантазија и чиста рапсодија на вкусови!

Една лесна торта со прекрасен вкус и многу привлечен изглед. Состојки: Кори: 125 гр путер 300 гр шеќер 2 јајца 250 гр меко брашно 1 лажица...

Кременадла со сланина и зеленчук: Гурмански ручек!

Денеска ви предлагаме да поминете што помалку време во кујната, а што повеќе да уживате во вкусниот оброк. Состојки: 500 грама сланина (добро премачкајте ги...

Посни корпички со ајвар.

Состојки:

Корпи:

  • 150 гр интегрално брашно
  • 100 гр печени семиња од сусам
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 1/2 лажиче сол
  • 50 мл маслиново масло
  • 50 мл кисела вода

Полнење:

  • 150 гр ајвар
  • 200-250 гр варен компир
  • малку сол
  • исецкано чешне лук, по вкус

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте брашно, семе од сусам, прашок за пециво и сол, а потоа додадете маслиново масло и кисела вода. Месете добро за да добиете мазна смеса. Поделете ја смесата на 24 дела, а потоа секој дел ставете го во калап за мали мафини, обложувајќи ги дното и страните на секоја дупка.

Печете ги корпите формирани на овој начин во загреана рерна на 180 степени 20 минути. Извадете ги испечените корпи од рерната, па оставете ги во калапот десетина минути, за да се стврднат и полесно да се отстранат. Изладете ги целосно.

Стиснете варен компир во пире од компир, а потоа измешајте го со ајвар. Додадете сол по вкус. Ставете го подготвениот фил во вреќа за декорирање и наполнете ги оладените корпи. Ова може да се направи и со лажица, но поуредно и декоративно е ако се прави со шприц  или вреќа.

Корпите се крцкави по печењето, а дополнително се омекнуваат по полнењето. За да бидат крцкави, најдобро е да ги наполните непосредно пред сервирање, со ладен фил од фрижидер.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

КИШ СО БРОКУЛА: Популарна солена пита полна со фил!

Едноставна солена пита, погодна за вечера или појадок. Кишот е вид на француска отворена пита исполнета со солен фил од јајца и млеко со парчиња...

РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ: Крцкави и богати со фил – готови за 15 минути без разлика дали ги печете во рерна или во тава!

Едноставен и брз рецепт за појадок или ужина од обичен пита леб, сирење и урда. Кифлички со сирење од готови кори или пита леб се...

ПОЛЖАВ ПИТА ОД ГОТОВИ КОРИ: Со фил од павлака, јогурт и фета сирење – едноставна и лесна подготовка!

Нема ништо подобро од пита со врело сирење за појадок. Некогаш е доволно само да се смени начинот на наредување на кората за да биде...

ЛЕСНА ЛЕТНА САЛАТА СО ОРИЗ: Освежителна и лесна за правење, а тајната е во преливот!

Наместо рижото, направете лесна салата со ориз, бидејќи е полесно, а вкусот е фантастичен. За ручек направете лесна салата со ориз и зеленчук, а доколку...

КРЦКАВА ПИЦА ОД бајат ЛЕБ: Подгответе ја вечерата за 10 минути од состојките што ги имате во фрижидер!

Неверојатно крцкава и вкусна пица! Бајат леб обично секој го фрла, но тоа не мора да го правите, бидејќи со него можете да направите различни...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!