Посни колачи со ореви – Се јадат со завидно уживање!

Вреди да се проба:

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Највкусниот ѓувеч на светот!

Време е за вкусен и заситен оброк Состојки: 1 чаша конзервиран грашок 100-150 гр ориз 3 домати 3 пиперки 2 моркови 1 кромид 2 чешниња...

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина и крем павлака!

Ефтина и сочна спремна за тој час. Никаде не сте пробале ништо повкусно Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250...

РЕД ВЕЛВЕТ: Слатка фантазија и чиста рапсодија на вкусови!

Една лесна торта со прекрасен вкус и многу привлечен изглед. Состојки: Кори: 125 гр путер 300 гр шеќер 2 јајца 250 гр меко брашно 1 лажица...

Кременадла со сланина и зеленчук: Гурмански ручек!

Денеска ви предлагаме да поминете што помалку време во кујната, а што повеќе да уживате во вкусниот оброк. Состојки: 500 грама сланина (добро премачкајте ги...

Лесни вкусни и малку крцкави посни колачи со ореви – омилени меѓу децата и возрасните!

Состојки:

  • сончогледово масло – 1/2 чаша
  • вода – 1/2 чаша
  • сода – 1/2 лажичка
  • хималајска сол – 1 прстофат, ситно
  • интегрално брашно – околу 1 и 1/2 шолја
  • ореви – 1 чаша, ситно сецкани
  • ванила – 2 кесички
  • шеќер во прав – околу 1 чаша (за валкање)

Начин на подготовка:

Во тавче измешајте го маслото со вода и ставете на оган да врие. Штом ќе зоврие додадете сода, прстофат хималајска сол, кесичка ванилин шеќер и тргнете ја од оган.

Истурете го интегралното брашно наеднаш, измешајте со дрвена матица – лажица додека не добиете мазно тесто, малку лепливо, но кое се одвојува од ѕидовите на садот.

- Advertisement -

Додадете ситно мелени ореви и замесете тесто (со рака или со жица, ако е уште топло), така што рамномерно ќе ги впие оревите.

Додека е уште топол, колачите со ореви обликувајте ги во топчиња, валкајте ги во шеќер во прав и наредете ги во плех за печење претходно премачкан со масло.

Печете ги на 180 степени додека не поруменат (околу 25 минути – во зависност од рерната – можеби повеќе или помалку).

Веднаш штом ќе ги извадите готовите посни колачи од рерна, додека се уште топли, валкајте ги во мешавина од шеќер во прав и кесички ванилин шеќер.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

КИШ СО БРОКУЛА: Популарна солена пита полна со фил!

Едноставна солена пита, погодна за вечера или појадок. Кишот е вид на француска отворена пита исполнета со солен фил од јајца и млеко со парчиња...

РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ: Крцкави и богати со фил – готови за 15 минути без разлика дали ги печете во рерна или во тава!

Едноставен и брз рецепт за појадок или ужина од обичен пита леб, сирење и урда. Кифлички со сирење од готови кори или пита леб се...

ПОЛЖАВ ПИТА ОД ГОТОВИ КОРИ: Со фил од павлака, јогурт и фета сирење – едноставна и лесна подготовка!

Нема ништо подобро од пита со врело сирење за појадок. Некогаш е доволно само да се смени начинот на наредување на кората за да биде...

ЛЕСНА ЛЕТНА САЛАТА СО ОРИЗ: Освежителна и лесна за правење, а тајната е во преливот!

Наместо рижото, направете лесна салата со ориз, бидејќи е полесно, а вкусот е фантастичен. За ручек направете лесна салата со ориз и зеленчук, а доколку...

КРЦКАВА ПИЦА ОД бајат ЛЕБ: Подгответе ја вечерата за 10 минути од состојките што ги имате во фрижидер!

Неверојатно крцкава и вкусна пица! Бајат леб обично секој го фрла, но тоа не мора да го правите, бидејќи со него можете да направите различни...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!