ПОСНА САРМА ОД РЕРНА: Ваков фил не сте пробале – ориз, ореви и 1 неочекувана состојка која прави огромна разлика!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Без разлика што ништо не може да ја замени класичната сарма, овој рецепт ќе ве остави без зборови колку е вкусна.

Не можеме да ја замислиме традиционалната сарма од кисела зелка без месо и сланина. Но, за време на божиќниот пост мораме да го прилагодиме, а ви нудиме рецепт кој ќе ве воодушеви. Толку е богат со вкус што нема ни да забележите дека нема месо. Се филува со ореви, кои треба да се комбинираат со печен зеленчук. Ова е одличен предлог за ручек, но и за празнична трпеза.

Состојки:

  • 1 главица кисела зелка
  • 2 моркови
  • 1 пушена риба по вкус
  • 250 гр ориз
  • 2 праза
  • 2 главици кромид
  • 1 поголем компир
  • 150 гр мелени или сечкани ореви
  • зачини по желба

Подготовка:

Се пропржува сечканиот кромид и праз, па се додаваат ренданиот морков, компирот и се динста малку. За тоа време потопете го оризот во вода и додадете го во тавата со зеленчукот. Варете околу 10 минути, зачинете по вкус.

- Advertisement -

Тргнете од шпорет, па додајте ги оревите и рибата што сте ја исецкале. Завиткајте ги сармите, па наредете во огноотпорен или земјен сад. Наредете ги и листовите зелка, па прелијте ја со водата која сте ја измешале со малку лута пиперка. Печете на 150 ° C околу 4 часа.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!