ПОСНА ПИТА со ајвар и печурки: Најубав доручек кој можете да го замислите!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Посната пита со ајвар и печурки воодушевува со вкусот. Моите две омилени состојки, ајварот и печурките.

Состојки:

  • 500 гр готови кора
  • 100 мл вода
  • 100 мл масло
  • половина тегла ајвар
  • најмалку 500 гр шампињони
  • 1 тенок праз
  • сол по вкус

Подготовка:

Исецкајте го празот и со малку вода и масло ставете го да се пропржи. Кога веќе ќе омекне, додадете ги исецканите печурки. Така издинстајте ги додека не испари речиси целата вода, ако остане малку ќе ја искористите за премачкување на кората.

Ако ви остане вода од печурки, тогаш речиси и да не ви треба вода за да ја премачкате кората, потопете ја четката во тој сок и подмачкајте ја кората во комбинација со масло.

- Advertisement -

Земете по три кори. Првата кора попрскајте ја со малку масло, ставете ја втората и премачкајте ја со сок од печурките или вода.

Ставете ја третата, премачкајте ја скоро целата со ајвар. Оставете го крајот да се завитка неподмачкан, да не истече, а потоа ставете ги исечените шампињони со праз по целата должина на кората. Истото направете го и со останатите кори. Се добиваат 4 – 5 ролати во зависност од тоа дали корите се подебели или потенки.

Се пече во загреана рерна на 220 степени додека не порумени. Ако ви останало масло и сок од печурки или вода, слободно премачкајте одозгора, прободете ги со нож и повторно премачкајте. Тој вишок вода ќе испари додека се пече.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!