Посен ѓеврек: За 30 минути направете вкусно посно печиво!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Можете да јадете лесни ѓевреци со крцкава кора и мека средина без ништо, а може да ги послужите и со омилените намази и месни производи.

Состојки:

  • 300 мл топла вода
  • 1 лажичка шеќер

1,5 лажички сув квасец (5гр)

  • 2 лажици масло
  • 550 гр брашно
  • 1 лажичка сол

Повеќе:

  • 100 гр семе од сусам
  • 80 мл млака вода
  • 1 лажичка мед

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте вода, шеќер, масло и квасец. Оставете да отстои некое време, а потоа додадете брашно и сол. Брашното додавајте го постепено и мешајте убаво. Измешајте го брашното добро. Месете го тестото така што нема да се лепи на вашите раце. Оставете на топло место да нарасне околу еден час.

Ако едвај чекате, забрзајте го овој процес со загревање на рерната на 50 ° C, потоа ставете го тестото таму и оставете го 25-30 минути. На набрашнета површина, месете го тестото и поделете го на осум дела. Истегнете го секое парче со должина  од 40-45 см, а потоа спојте ги краевите, така што ќе добиете кружно ѓеврече.

Измешајте млака вода и мед. Секој ѓеврек премачкајте го со вода и мед, а потоа со семе од сусам и наредете во плех обложен со хартија за печење. Печете на 200 ° C околу 20 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!