Посен ручек: Печени пиперки полнети со компири!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Одлично главно јадење или прилог, како што сакате. Рецептот можете дополнително да го збогатите ако изматите павлака и на крајот од печењето ја прелиете врз пиперките.

Оваа комбинација ја препорачуваме во лето или ако ја правите како главен оброк да ја послужите со павлака. Ова е толку сочно и вкусно јадење, а целата куќа мириса на пиперка.

Состојки:

  • 7 средни пиперки
  • 5 средни компири
  • 1 главица кромид
  • 1 лажица сув зачин
  • 1 лажичка црвена пиперка
  • 1 лажица сушени листови магдонос
  • 100 мл масло
  • 1 сечкан домат пред да се пече одозгора

Подготовка:

- Advertisement -

Исечкајте го кромидот. Загрејте половина масло, додадете го кромидот, кратко пропржете, па прелијте со чаша вода и динстајте додека да испари водата.

Во меѓувреме излупете ги компирите и изрендајте ги на поголемата страна од рендето. Кога ќе се испржи кромидот, на средна температура малку се пропржува компирот. Додадете ги остатокот од зачините и остатокот од маслото. Така пржете сè околу десет минути.

Најдобро е да земете длабоко тавче или тавче што не се лепи. Подготвениот фил тргнете го од оган и извадете го стеблото и семките од пиперката. Вклучете ја рерната на 200 степени.

Тавчето премачкајте го со масло, па на дното ставете малку фил. Наполнете ги пиперките и наредете ги. Околу пиперките ставете го остатокот од филот. Истурете една чаша од 50 мл вода. Покријте сè со алуминиумска фолија и печете 30 минути.

По 30 минути извадете ја фолијата, полека превртете ги пиперките и оставете да се пече уште 30 минути. Се пече на долната решетка од рерната за да не изгори пиперката одозгора. Може да се сервира топло млако или ладно, подеднакво е вкусно.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!